Tails v2.5 i386 (CZ/SK/EN)


Zaregistrujte se pro stahování torrentů!Název: OS Tails 2.5 i386 Live DVD/USB
Jazyk: SK/CZ/EN
Minimalní konfigurace: x86 kompatibilni procesor, min. 2GB RAM, 0GB HDD, No OS. Je to live distribuce
Verze:2.5
Ochrana: free
popis:

Tails Linux je založený na časem ověřeném a dostatečně stabilním Debianu, který vylepšuje o několik bezpečnostních a anonymizačních nástrojů. Hlavním principem, který to má zajistit, je živá distribuce. Při běhu se tedy nic neukládá na úložiště – jen do RAM. Samotný souborový systém flešky zůstává netknutý. Tails ale zároveň umožňuje vytvořit samostatný šifrovaný oddíl třeba pro klíčové dokumenty.

Distribuce Tails se vyvíjí už od poloviny roku 2009, nicméně dlouho se o ní moc nemluvilo. V té době se koneckonců bezpečnost nebo anonymita ještě tolik neřešila. Změnilo se to v roce 2013 odhalením nechvalně proslulých špehovacích programů NSA. A zde spojitost nekončí – Tails totiž používal i sám Edward Snowden, když vynášel tajné informace o oněch programech. Dnes Tails mimo jiné používá řada novinářů, kteří potřebují zametat stopy po svém protirežimním či protistátním působení. Ale je to systém pro každého, kdo vyžaduje co největší možnou bezpečnost a anonymitu. Tails také najdete skoro v každém návodu na bezpečnou manipulaci s bitcoiny.

Projekt si nyní zasluhuje pozornost i proto, že konečně našel pořádný systém vývoje a nové verze vychází každých šest týdnů.
                                         

Zaregistrujte se pro stahování torrentů!